فناوری OTG

فناوری OTG

یواس ­بی otg

بعضی اوقات وسایل مفید و پرکاربرد اسم ­های جالبی دارن و اینبار یواس­ بی otg هم یکی از اوناست؛ وسیله ای که به دستگاه هوشمندتون وصل میشه و کارهای خارق العاده ای انجام میده، بااینحال خیلیا هنوز با این وسیله آشنایی ندرن یا حتی اسمش رو نشنیدن..

اگر شماهم جزو کسانی هستید که تابحال بااین وسیله آشنایی نداشتید پس در این مطلب با ما همراه باشید و قدم به دنیای otg یا ON-THE-GO بزارید تا بااین دستگاه جانبی و کاربردهاش آشنا بشید.

یواس­ بی otg چیست؟

یواس ­بی otg یا یواس ­بی ONTHEGO استاندارد جدیدی که است که به شما این امکان را میدهد تا دستگاه هایی مثل موبایل را به یکدگیر وصل کنید.تابحال گوشی های هوشمند از طریق درگاه و کابل یواس­ بی فقط به رایانه های شخصی متصل میشدند ولی بااین تکنولوژی شما براحتی میتوانید دستگاهتان را به یکدیگر وصل کرده و به تبادل اطلاعات بپرازید.

ولی این به آن معنی نیست که با یواس­ بیotg میتوانید همه کار انجام دهید. درواقع این تکنولوژی دستگاه هوشمند شما را به یک درگاه یواس ­بی تبدیل کرده که بوسیله­ ی آن میتوانید لوازم جانبی از قبیل گیم ­پد، کیبوردهای مجازی، انواع حافظه و… را به دستگاهتان متصل نمایید.

آیا دستگاه اندرویدی من از یواس ­بی otg پشتیبانی میکند؟

در جواب به این سوال باید گفت که درصورت پشتیبانی دستگاه شما از این تکنولوژی، میتوانید لوگوی یواس ­­بی otg را برروی پکیج دستگاهتان مشاهده کنید. اگر پکیج دستگاهتان را در اختیار ندارید و نمیدانید که از این تکنولوژی پشتیبانی میکند یا خیر به سراغ دوست قدیمی­تان گوگل بروید و از او بپرسید.

کلیه دستگاه­هایی که طی یکی دوسال اخیر خریداری کرده ­اید با اطمینان خاطر از این تکنولوژی پشتیبانی میکنند.

نحوه استفاده از یواس ­بی otg

اگر دستگاه هوشمند شما از یواس ­بی otg پشتیبانی میکند برای اتصال به دستگاهتان نیاز به یک کابل مناسب یا یک مبدل تبدیل کابل به otg دارید.

با مبدل otg چه کارهایی میتوان انجام داد؟

یکی از رایج­ترین کاربردهای otg اتصال لوازم جانبی از قبیل ماوس و کیبورد به گوشی یا تبلت هوشمند شماست. درمواقعی که صفحه نمایش دستگاه شما به هردلیلی فاقد کارایی بوده یا به بخش­های خاصی از دستگاهتان بوسیله­ ی کیبورد دسترسی ندارید با اتصال یک کیبورد جانبی یا ماوس میتوانید از پس هر کاری برآیید.به محض اتصال ماوس به گوشی یاتبلت خود میتوانید از آن استفاده کنید یااینکه با اتصال یک کیبورد جانبی به تبلت خود آنرا به یک رایانه شخصی مبدل نمایید.

اتصال هاردهای جانبی به گوشی شما

با استفاده از تکنولوژی otg میتوانید انواع حافظه فلش و هاردهای اکسترنال را به گوشی یا تبلت هوشمند خود متصل نموده و از طریق فایل منجیر به تبادل اطلاعات بین گوشی و حافظه جانبی متصل بپردازید. فیلم ببینید، آهنگ گوش کنید یا هرکاری دیگری بدون اینکه بخواهید فایلی را درون حافظه­ی دستگاهاتن ذخیره کنید.

با اتصال گیم ­پد به دستگاهتان از دنیای بازی­ها عقب نمانید

بازی با موبایل جالبه اما کنترل کردنش یکم سخت؟ چرا یه گیم ­پد به دستگاهتون وصل نکنید؟ بااتصال یک مبدل otg به گوشی یاتبلت هوشمند خود و اضافه کردن یک گیم­پد میتوانید براحتی انواع بازی را د دستگاه هوشمند خود تجربه کنید.

حالا که بااین تکنولوژی آشنا شدین و فهمیدین که بی شک به یک از این مبدل ها نیاز دارین پس وقتو تلف نکنید و همین الان با مراجعه به وبسایت ما (donyayejanebi.com) با تخفیف ویژه از دنیای در حرکت otg عقب نمونید.

درباره نویسنده