5 نکته طلایی در هنگام خرید هولدر موبایل

هولدر موبایل

5 نکته طلایی در هنگام خرید هولدر موبایل

انواع هولدر موبایل

انواع هولدر موبایل . هولدر موبایل چیست و در کجا از آن استفاده می شود؟حتما برای شما هم پیش آمده که در هنگام رانندگی گوشی موبایل شما زنگ خورده است و به این فکر کنید که آیا جواب دهید و یا خیر. و یا اینکه میخواهید به جایی بروید اما مکان دقیق آن را نمی دانید و مجبور هستید از روی گوگل مپ گوشی خود، مسیر را پیدا کنید.

در هر دو حالت شما نیاز به نگه داشتن گوشی در دستان خود دارید که این کار در هنگام رانندگی بسیار خطرناک است.

شاید اگر وسیله ای بود که موبایل را در جایی ثابت نگه می داشت تا دستان شما بر روی فرمان اتومبیل مسلط می بود،و فقط با چشمان خود به گوشی توجه می کردید، این خطر بسیار کم می شد.

هولدر موبایل ماشین یا همان پایه نگهدارنده گوشی Car Holder یکی از لوازم جانبی موبایل هست که در این مواقع استفاده می شود.

هولدر ها و یا همان پایه نگهدارنده موبایل ماشین دارای انواع مختلفی هستند که در مواردی با یکدیگر متفاوت هستند.

پشتیبانی از سایز های مختلف گوشی ها

محل نصب آنها

 

انواع هولدر موبایل Phone Holder

  1. هولدر های انگشتی موبایل

  2. هولدر های ماشینی موبایل (Car Holder)

هولدر های انگشتی موبایل

این نگه دارنده های موبایل از طریق چسبی که در پشت آنها وجود دارند به پشت بدنه گوشی موبایل چسبیده می شوند و کاربر با فرو کردن انگشت خود به درون حلقه هولدر، موبایل خود را نگه می دارد.

انواع هولدر موبایل 

هولدر های ماشینی موبایل (Car Holder)

  1. هولدر مگنتی ماشین

  2. هولدر کشویی ماشین

هولدر مگنتی ماشین

برخی مدل ها به صورت آهن ربایی عمل میکنند.در این نوع هولدر ها که از دو قسمت تشکیل شده، قسمتی از آن  روی داشبورد یا شیشه ماشین چسبیده و قسمتی دیگر به پشت گوشی موبایل. سپس از طریق خاصیت اهن ربایی، این دو قسمت به هم دیگر جذب می شوند. این مدل به هولدر مگنتی 360 درجه معروف هستند.

انواع هولدر موبایل 

هولدر کشویی ماشین

 اما برخی دیگر حالت کشویی فنری دارند که بسته به ابعاد موبایل تغییر سایز می دهند و گوشی موبایل را در خود جای می دهند.

دیگر تفاوت مربوط  می شود به محل نصب آنها که برخی روی شیشه و داشبورد، برخی درون دریچه کولر و برخی دیگر روی اسلات ظبط صوت ماشین نصب می شوند که عمدتا هولدر را بر روی شیشه و یا داشبورد ماشین نصب میکنند.

پایه های هولدر دارای قدرت مکندگی و یا چسبندگی است و بر روی سطوح صاف به خوبی می چسبند به همین دلیل شیشه ماشین راحت ترین مکان برای نصب می باشد.

انواع هولدر موبایل
انواع هولدر موبایل

دریچه کولر نیز یکی از دیگر مکان هایی است که هولدر را درون آن نصب می کنند که مشکلاتی دارد از جمله اینکه جلوی باد کولر را می گیرد و یا در ایام سرد سال باد گرم بخاری باعث آسیب زدن به گوشی موبایل می شود.

انواع هولدر موبایل 

نکاتی که در هنگام خرید پایه نگهدارنده موبایل (هولدر ماشین) باید رعایت کرد.

1- کیفیت ساخت آن بالا باشد و حتما پایه و بدنه آن دارای کیفیت مرغوبی باشند زیرا باید در هنگام حرکات ناگهانی ماشین مقاوم باشد و از جای خود کنده نشود.

2- به ابعاد گوشی خود دقت کنید که کمتر از میزان باز شدن دهانه هولدر باشد تا بخوبی درون آن قرار گیرد. البته اگر گوشی موبایل شما دارای قاب نیز باشد باید دقت بیشتری انجام دهید.

3-دقت کنید که اطراف گیره های نگهدارنده گوشی حالت نرم و اسفنجی داشته باشد تا در استفاده طولانی مدت به بدنه گوشی شما خط و خش وارد نکند.

4- هولدر موبایلی که خرید میکنید باید حتما قابلیت چرخش 360 درجه داشته باشد. این قابلیت وقتی  خود را بیشتر نشان می دهد که در حال استفاده از GPS  گوشی خود هستید.

5- در مواقعی که از هولدر موبایل استفاده ای ندارید بهتر است آن را جدا کرده تا باعث استهلاک آن نشود مخصوصا زمانی که خودرو شما در زیر افتاب پارک شده است زیرا نور افتاب باعث می شود عمر هولدر موبایل کاهش پیدا کند.

 

فروشگاه دنیای جانبی ارائه کننده انواع هولدر موبایل

 

 

درباره نویسنده